Účinkující 2019
 
Dora Hájková violoncello
Studovat začala na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy u prof. H. a V. Kočí. V současnosti je posluchačkou AMU ve třídě T. Strašila. Zároveň byla studentkou na Hochschule für Musik Detmold ve třídě prof. X. Jankovic.

Je laureátkou Janáčkovy mezinárodní soutěže 2018. K jejím dalším soutěžním úspěchům patří 1. cena na mezinárodní smyčcové soutěži Talents for Europe, 2. cena ze soutěže Davida Poppera v Maďarsku, 2. cena z Dotzauerovy violoncellové soutěže v Drážďanech, účast ve finále soutěže mladých hudebníků do 30 let FLAME competition v Paříži a soutěže Concours International de Cordes de Kichompré.

V pražském Rudolfinu debutovala se symfonickým orchestrem FOK. Zde též vystoupila ve Vivaldiho dvojkoncertu spolu s koncertním mistrem České filharmonie Josefem Špačkem v rámci cyklu „Josef Suk uvádí mladé talenty“. Dále sólově spolupracovala s Czech virtuosi nebo s festivalovým orchestrem Bruno Walter Symphony orchestra. Vystoupila v rámci festivalů Bach-for-all, Setkání s Hudbou, Prague Classics nebo AMEROPA a to i se svým souborem ARNYS TRIO PRAGUE. Byla členkou European Union Youth Orchestra. Po tři roky byla stipendistkou Nadace Jiřího Kouta a od koncertní sezóny 2018/19 je členkou orchestrální akademie České Filharmonie. V sezóně 2019/20 je zařazena na Listinu mladých umělců Nadace Český hudební fond.

Je držitelkou 1. ceny z violoncellové soutěže o Cenu Gustava Mahlera v Jihlavě 2019.

- zpět -