Účinkující 2019
 
Dominika Škrabalová zpěv
Cesta Dominiky Škrabalové ke zpěvu nebyla přímočará. Na Masarykově univerzitě v Brně absolvovala studium žurnalistiky a mezinárodních vztahů. Studia ji pak dovedla k Českému rozhlasu Ostrava, kde působila jako externí redaktorka zpravodajství. Celoživotní sepětí se Sborovým studiem Permoník ji ale nasměrovalo zpět k hudbě. Rozhodla se proto studovat zpěv na Fakultě umění Ostravské univerzity (prof. E. Pappová). Kromě toho se v roce 2016 stala sbormistryní Mužského komorního sboru Permoník.

Na divadelní prkna se poprvé postavila v roce 2018 při provedení Kouzelné flétny pod záštitou Operního studia Fakulty umění Ostravské univerzity. Spolu s dalšími studenty se pak objevila v Janáčkově opeře Osud (Paní radová) na jevišti Národního divadla moravskoslezského. Na jeho komorní scéně Divadlo „12“ ztvárnila ve Čtyřnotové opeře T. Johnsona roli Kontraaltu. V baletu Nebezpečné známosti soudobého autora A. Maskatse ztvárnila pěveckou postavu Kontratenora.

Společně se sopranistkou Patrícií Smoľákovou pak nastudovala písňové cykly Těšínská jablíčka (E. Dřízga), Pět písní z různých koutů (I. Szurmanová) a řadu dalších duet. Několikrát vystoupila po boku Janáčkova komorního orchestru nebo orchestru Janáčkovy konzervatoře.

- zpět -