Účinkující 2019
 
Martin Daněk hoboj
Studium absolvoval na vysoké hudební škole Hanns Eisler v Berlíně pod vedením D. Wollenwebera a J. Kellyho. Strávil také roční studijní pobyt na Haute École de Musique ve švýcarském Lausanne ve třídě JeanLouise Capezzaliho. Již během studií koncertoval jako sólohobojista Mládežnického orchestru Gustava Mahlera a Mládežnického orchestru Evropské unie.

Po dvou letech (2014–2016) v orchestrální akademii Curyšské opery působil Martin jako sólový hobojista v několika orchestrech, například v Iceland Symphony Orchestra, Finnish Radio Symphony Orchestra, Bergen Philharmonic, Stavanger Symphony, Norwegian Radio Symphony, Latvian National Symphony, Malaysian Philharmonic Orchestra. Mimo to spolupracoval také s orchestry, jako jsou Berlin Philharmonic Orchestra, NDR Radiophilharmonie, Kammerakademie Potsdam, Orquesta de la Comunitat Valenciana či Musikkolegium Winterthur. Po ročním angažmá v Basilejském symfonickém orchestru je od léta 2019 členem Lucernského symfonického orchestru ve Švýcarsku.

V květnu 2019 se stal vítězem 71. mezinárodní hudební soutěže Pražského jara, kde také obdržel cenu Nadace Bohuslava Martinů.

- zpět -