Účinkující 2019
 
Kajetan Borowski Trio
Kajetan Borowski - klavír

Mateusz Szewczyk - kontrabas

Grzegorz Maslowski - bicí

Kajetan Borowski je polský klavírista a skladatel. Absolvoval Hudební akademii Karola Szymanowski v Katovicích a v současné době se věnuje výuce. Je vedoucím tria Kajetan Borowski. Je též spoluzakladatelem hudebních uskupení Piotr Budniak Essential Group, kvarteta Julia Kania a Sandwich On The Floor. Obdržel stipendium ministerstva školství. Je laureátem mnoha jazzových soutěží (např. Soutěž Poznań Blue Note, Jazz Contest, Jazz, Junior atd. Obdržel také nominaci na Ocenění Fryderyk 2017 v kategorii jazz – Objev roku).

Mateusz Szewczyk v současné době studuje na Hudební akademii v Katovicích. Hraje od svých deseti let. Hudební vzdělání mu umožnilo účinkovat v Číně, Malajsii, Indonésii, Egyptě, Švédsku nebo Německu. Jeho oblíbené skladby spadají do kategorií free jazz a soul. Spolupracoval s hudebníky G. Karnasem, E. Shirinovem, J. Robinsonem, J. B. Arnoldem a dalšími.

Grzegorz Maslowski absolvoval Hudební akademii Karola Szymanowski a Hudební akademii v Krakově. Spolupracuje s Jarek Bothur Quartet, Inner Spaces (EN/CZ), Coherence Quartet, Mika/Pałka Quartet, Pernal/Szkil Quintet, Jan Malecha Quartet a mnohými dalšími umělci na polské scéně. Získal ocenění na polských i mezinárodních soutěžích. Vydal několik CD s různými hudebními tělesy, např. s kvintetem Inner Spaces album s názvem Light Year – se zvláštním hostem kytaristou Davidem Dorůžkou.

- zpět -