Festivalový výbor
 
Norbert Heller klavírista
Narodil se v Českém Těšíně. V patnácti letech byl přijat na konzervatoř v Ostravě do třídy >profesorky Marty Toader. Zúčastňuje se mnoha klavírních soutěží. Vítězí např. v Mezinárodní klavírní soutěži Ludwiga van Beethovena v Hradci nad Moravicí, jako jeden z nejmladších úcastníku absolvuje také mezinárodní klavírní soutěž Fryderika Chopina ve Varšavě a soutěž Petra Iljiče Čajkovského v Moskvě.

V následujících letech se stává studentem Prof. Ivana Moravce a Prof. Jana Panenky na Akademii múzických umění v Praze. N. Heller koncertuje v mnoha zemích Evropy, ale také v USA (Chicago, Washington D.C., New York, Phoenix,.), Japonsku (Nagoya, Osaka, Tokyo - Casals Hall).

Jeho bohatá diskografie obsahuje tituly z tvorby Beethovena, Brahmse, Smetany, Šostakovice, Musorgského.

Nahrává také na historický nástroj tzv. "hammerklavier". Za snímek sonát Franze Schuberta realizovaných na hammerklavier Konrada Graffa byl oceněn >prémií Českého hudebního fondu jako nahrávka roku. Jako první český interpret natočil komplet klavírních sonát W.A. Mozarta. Je nositelem ceny Gustava Mahlera, kterou mu udělila Evropská unie umění v roce 2001.

email: hellernor@atlas.cz

- back -