top of page

Anna Sysová

i-stmMGVJ-X4.jpg

Anna Sysová (1996) klarinet

Hře na klarinet se začala věnovat ve 12 letech u K. Doležala. Později studovala na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy ve třídě prof. M. Poláka, u kterého absolvovala i bakalářský cyklus na brněnské JAMU.  Magisterské vzdělání završila v roce 2022 na půdě Ostravské univerzity ve třídě K. Dohnala, kde nyní pokračuje v doktorantském programu.

 

Během studií absolvovala stáže na Guildhall School of Music v Londýně a na švýcarské Haute Ecole de Musique de Lausanne. Anna je vítězkou několika soutěží - Concorso per Clarinetto Carlino 2015, International Competition for Woodwinds in Wroclaw 2014, Markneukirchener Wettbewerb 2014 a Czech Clarinet Art 2014 v Hořicích. Na soutěži Pražského jara 2022 získala kromě 2. ceny i mnoho dalších ocenění, jako například Cenu Bohuslava Martinů nebo Cenu pro nejúspěšnějšího českého účastníka celé soutěže. Anna je nadšenou komorní hráčkou, byla stipendistkou Akademie komorní hudby a také německé nadace Villa Musica Rheinland-Pfalz.

 

Je členkou dvou komorních souborů Kalabis Quintet a Slavic Trio. Zúčastnila se několika turné Gustav Mahler Jugendorchester a Orchestru mladých Evropské Unie EUYO. Byla členkou Orchestrální akademie Filharmonie Brno.

bottom of page