top of page

Aoi Trio

aoi trio.jpg

Kyoko Ogawa (housle), Yu Ito (violoncello), Kosuke Akimoto (klavír)

@Nikolaj Lund

Pouze pětkrát v historii udělila mezinárodní hudební soutěž ARD v Mnichově první cenu klavírnímu triu. Aoi Trio získalo tuto prestižní první cenu v roce 2018, čímž odstartovalo svou mezinárodní kariéru. Aoi Trio bylo založeno v roce 2016. Všichni členové jsou absolventy Tokijské univerzity umění a Akademie komorní hudby Suntory Hall (Tokio).

 

V sezóně 2019– 2020 absolvovalo Aoi Trio turné po Japonsku s celkem 21 koncerty na prestižních místech, jako jsou Suntory Hall, Kioi Hall, Tokyo Opera City Concert Hall a Toppan Hall. V Evropě vystoupili v několika městech a na několika festivalech včetně Mnichova, Bayreuthu, Baden-Badenu, Kolína nad Rýnem a Musiktage Hitzacker. K vrcholům sezony 2020– 21 patří recitály na mnoha významných místech v Japonsku (Suntory Hall, Phoenix Hall, Biwako Hall a další) a spolupráce se Symfonickým orchestrem Sapporo při provedení Beethovenova trojkoncertu.

 

V současné době jsou vybráni jako rezidenční umělci v Kioi Hall (Tokio) v letech 2021– 23 a od roku 2021 pokračuje 7letý program spolupráce se Suntory Hall. Aoi Trio vydalo dvě nahrávky, které sklidily velký ohlas u kritiky. Získali ocenění Aoyama Music Award, Nippon Steel Music Award a Hotel Okura Music Award. Aoi odkazuje na počáteční písmena jejich jednotlivých příjmení a zároveň je to v japonštině název květiny, která je v Evropě běžně známá jako cesmína. Od dubna 2019 působí v Německu a v současné době studují u D. Mommertze (Fauré Quartett) na Vysoké škole hudby a múzických umění v Mnichově.

bottom of page