top of page

Cuore Piano

Cuore-Piano.jpg

Zuzanna Budzyńska (housle), Jadwiga Roguska (violoncello), Szymon Ogryzek (klavír)

@Magdalena Mewald

Soubor byl založen v roce 2017 studenty Hudební univerzity Fryderyka Chopina ve Varšavě, kteří nyní pokračují ve studiu na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien. Zvítězili v několika mezinárodních soutěžích komorní hudby: Brilliant Talent Discovery Awards v Singapuru (1. cena), Mezinárodní hudební soutěži v Moskvě (1. cena), Mezinárodní hudební soutěži v Quebecu v Kanadě (1. cena) nebo Mezinárodní hudební soutěži "Nouvelles Etoiles" v Paříži (1. cena). Klavírní trio Cuore získalo také 1. cenu na soutěži "For Concert Tours to China" v Dánsku. Dostali tak příležitost vyjet na koncertní turné po Číně (2022/2023). V roce 2019 zvítězilo trio v programu "Stage for the Polish Music". 

Vystoupilo na zahajovacím recitálu 47. ročníku Mezinárodních hudebních kurzů Zenona Brzewského v Łańcutu (PL) v roce 2021. Pravidelně vystupují v Itálii s Le Dimore del Quartetto. Současný koncertní program tria zahrnuje recitály ve Vídni, Paříži, Římě, Vilniusu a Varšavě. V roce 2020 vydalo polské vydavatelství DUX Recording Producers soubor 6 CD, který představuje neznámou polskou hudbu v podání různých mladých polských umělců.

 

A co víc, Zuzanna Budzyńska a Szymon Ogryzek společně nahráli dvě CD. Jejich nejnovější CD "POLONAISES" získalo prestižní cenu "Koryfej polské hudby" v kategorii "Objev roku". Všichni členové jsou stipendisty ministra kultury a národního dědictví, premiéra, Centra uměleckého vzdělávání a dalších.

bottom of page