top of page

Haeree Yoo

haeree_yoo-web.jpg

Narodila se v Soulu (Jižní Korea). Od útlého věku hraje na klavír, v 16 letech se začala věnovat hře na lesní roh. V roce 2018 absolvovala na Univerzitě Yonsei. Studovala u prof. K. Kima a J. Kima. Nyní studuje magisterské studium na Univerzitě umění v Berlíně u prof. K. Dallmanna a komorní hudbu na Hanns Eisler Berlin u prof. M. Spangenberga.

 

V roce 2020 se stala členkou Karajan-Academy Berlínských filharmoniků. V roce 2016 získala 2. cenu v hudební soutěži Donga v Koreji. V roce 2019 se stala finalistkou 16. Čajkovského mezinárodní soutěže a získala 2. cenu v prestižní soutěži komorní hudby Carla Nielsena. V roce 2020 získala 1. cenu na Mezinárodní Mozartově soutěži v Salcburku.

 

Jako sólistka vystoupila Haeree Yoo v roce 2013 na Podzimním festivalu Korejského dechového orchestru. V letech 2014 a 2017 vystoupila také s Yonsei Sinfonietta, respektive Yonsei Symphony Orchestra. V roce 2021 byla vybrána jako začínající hvězda Kumho Rising Star a vystoupila s recitálem pro lesní roh v Kumho Art Hall. V roce 2017 se zúčastnila hudebního festivalu Pacific Music Festival v Japonsku a o dva roky později koncertovala s Deutsch Symphony Orchestra Berlin a NDR Orchestra Hannover jako hostující sólistka na lesní roh. V roce 2020 účinkovala několikrát s Berlínskými filharmoniky.

bottom of page