top of page

Jan Schulmeister

Schulmeister-web.jpg

Jan Schulmeister (2006) klavír

Svojí uměleckou cestu započal v ZUŠ Kroměříž (E. Zonová), nyní je studentem 1. ročníku Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži (prof. M. Schulmeisterová). Od sedmi let se zúčastňuje klavírních soutěží. Jen namátkou jmenujme César Franck Piano Competition (Brusel), Piano Talents (Miláno), Virtuosi per musica di pianoforte (Ústí nad Labem), Amadeus (Brno), Broumovská klávesa, Beethovenovy Teplice a další soutěže v Estonsku, Švédsku, Švýcarsku, Španělsku, Lucembursku či Severní Makedonii.

 

Na všech těchto soutěžích získal Jan kromě prvenství ještě řadu speciálních cen. Za jeden z největších úspěchů však Jan považuje účast ve finále Mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga v roce 2020. Zde získal čestné uznání 1. stupně spolu s 1. cenou Evropské unie hudebních soutěží pro mládež (EMCY). V roce 2021 zde  získal 2. cenu, Cenu publika a Cenu pro nejlepšího českého účastníka.Jan se také účastní mistrovských interpretačních kurzů – prof. A. Vlasáková, M. Kasík, I. Kahánek, I. Klánský, N. Luganskij, T. Rossetti, Ph. Raskin, M. Sobula, E. Tkach.

Jako absolutní vítěz mezinárodní soutěže Amadeus získal možnost vystoupit s Filharmonií Brno, s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, se Symfonickým orchestrem Českého nebo se Severočeskou filharmonií Teplice. V oblasti komorní hudby pravidelně spolupracuje s Wihanovým kvartetem. Sólově koncertuje na významných festivalech - Dvořákova Praha, Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Hudba v zahradách a zámku Kroměříž, Chopinův festival Mariánské Lázně. V roce 2018 se stal nejmladším členem sdružení PETROF Art Family. Na svém kontě má již 3 CD. 

bottom of page