top of page

Karen Kuronuma

KoronumaWeb.jpg

Karen Kuronuma (1998) klavír

Japonka Karen Kuronuma se umístila na druhém místě na 11. mezinárodní klavírní soutěži "Chopin pro nejmenší" v Polsku, dále byla nominována na cenu na 15. mezinárodní soutěži mladých klavíristů v Ettlingenu a v roce 2022 získala čestnou medaili na soutěži  Maria Canals. Studovala na Hudební fakultě Tokijské univerzity umění. V 16 letech získala cenu Akademie Nomura, cenu Iguchi Aiko, cenu NHK na 68. ročníku Student Music concours of Japan.

 

Debutovala s orchestrem Hyogo Performing Arts Center. Vystupovala na recitálech na Hokkaidó, v Tokiu a v prefektuře Hjógo. Vítězstvím v konkurzu Muza se Karen stala sólistkou Tokijského symfonického orchestru v cyklu "Mistrovské dílo klasiky v roce 2020". Zatímco mnoho koncertů se potýkalo se zrušením a odložením kvůli krizi COVID-19, The Masterpiece Classics odvysílala koncert bez diváků na "Niconico Live", který úspěšně získal více než 10 milionů zhlédnutí a pochvaly médií za ukázku nových možností klasických koncertů v dnešní době.

 

CD z přímého přenosu, vydané pod názvem "Live from Muza!", získalo cenu Akademie za nejlepší nahrávku ve zvláštní kategorii.  Její debutové album "Les soirées françaises " vyšlo u vydavatelství Octavia Records v roce 2021. Karen vystudovala Tokijskou univerzitu umění a nyní studuje na pařížské konzervatoři.

bottom of page