top of page

Marie Šumníková

sumnikova.jpeg

Marie začala hrát na klavír ve čtyřech letech a až do svých patnácti let ji učila její maminka Jana Šumníková. Čtyři roky studovala na Pražské konzervatoři pod vedením M. Kasíka. V současné době je studentkou pražské AMU ve třídě I. Klánského.

 

Mezi její největší úspěchy na soutěžích patří: druhá cena na Mezinárodní soutěži Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních (2015 a 2017), získání titulu finalista na tříkolové soutěži Intenational Chopin piano competition Budapest 2016, získání Aspiration foundation special prize v prvním ročníku soutěže Olga Kern International piano competition 2016 v Novém Mexiku, první cena na soutěži International piano competition v Miláně 2017, druhá cenu na soutěži International piano competition v Bari 2017 a první cena na soutěži Internatonal piano competition v Ischii 2017.

Několikrát vystoupila jako sólistka s Moravskou filharmonií Olomouc, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Janačkovou filharmonií Ostrava, Symfonickým orchestrem Gödölö. Absolvovala kurzy u významných pianistů, např. E. Indjice, B. Abduraimova, L. Vokta, F. Pavriho.

bottom of page