top of page

Martin Šulc

ŠulcWeb.jpg

Martin Šulc (2001) akordeon

Na akordeon začal hrát již v šesti letech pod vedením L. Slaninové (ZUŠ Třeboň). Již v roce 2011 se zúčastnil národní soutěže základních uměleckých škol, kde se mu podařilo vyhrát. V roce 2017 nastoupil do třídy prof. L. Horáka na Pražskou konzervatoř. Ten samý rok vyhrál i první cenu na mezinárodní akordeonové soutěži v Ostravě. Následující rok navázal 1. cenou na soutěži Mezinárodní akordeonové dny v Praze. Vítězství mu otevřelo cestu na prestižní pódia - byl hostem mezinárodního festivalu ve Stockholmu, začal spolupracovat s Dvořákovým institutem v Praze.

 

Následně vyhrál i mezinárodní akordeonovou soutěž v portugalské Alcobaca a vystoupil ve finálovém kole celosvětové akordeonové soutěže CIA v čínském Shenzhenu a soutěži v italském Castelfidardo. O rok později vyhrál soutěž konzervatoří ČR. Na sklonku téhož roku se mu povedl zcela mimořádný úspěch, když obdržel Gold Awards v rámci mezinárodní akordeonové videosoutěže konané na Novém Zélandu. V roce 2022 se stal dvojnásobným vítězem kategorie Mistři na Národní akordeonové soutěži v Dobřanech s nominací na celosvětovou akordeonovou soutěž CMA. Největší úspěch se Martinovi povedl v roce 2020.

 

Podařilo se mu postoupit do superfinále televizního soutěžního pořadu Virtuosos V4+, který se natáčel v Budapešti. Zde získal za Českou republiku 1. cenu. Díky tomuto úspěchu byl Martin pozván na Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově, na koncert Evropského parlamentu ve Strassbourgu, na zahajovací koncert Planet summit 2021  v Budapešti, kde Martin vystoupil za přítomnosti Maestra Placida Dominga. 

bottom of page