top of page

Marzena Baron

marzenabaron.jpg

Marzena  Baron je mladá saxofonistka z Polska. Svou hudební kariéru začala na Střední hudební škole Stanisława Moniuszka v Bielsku-Białé, kterou absolvovala s vyznamenáním.

 

Získala řadu ocenění v soutěžích, např. v X. mezinárodní soutěži dechových nástrojů ve Vratislavi (2016, III. cena), na XII. mezinárodním saxofonovém festivalu v Przeworsku (2016, III. cena), na Evropském saxofonovém fóru ve Vratislavi (2017), na I. mezinárodní hudební soutěži Švýcarska v Luganu (2021,I. cena), v North International Music Competition ve Stockholmu (2021, II. cena).

 

Jako orchestrální hudebnice spolupracovala s Polským symfonickým orchestrem národního rozhlasu, se Slezskou filharmonií a Gorzówským filharmonickým orchestrem. Zúčastnila se řady festivalů; La Folle Journée de Varsovie (2017), Katowice Culture Nature (2019), dále 63. a 64.ročníku Mezinárodního festivalu soudobé hudby Varšavský podzim (2020, 2021). Od roku 2018 je studentkou Hudební akademie Karola Szymanowského v Katovicích, kde studuje pod vedením prof. Bartłomieje Duśe. 

bottom of page