top of page

Matouš Zukal

zukal-web.jpg

Matouš začal hrát na klavír v sedmi letech. Studoval na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy u J. Němcové a na Pražské konzervatoři ve třídě prof. I. Kahánka, u něhož v současné době pokračuje na AMU v Praze.  Již od dětství se aktivně účastní mistrovských kurzů a konzultuje u významných zahraničních profesorů. V letech 2016, 2018 a 2019 absolvoval mistrovské kurzy v norském Bergenu pod vedením prof. J. Hlinky a L. O. Andsnese.

 

V roce 2021 byl Matouš vybrán jako stipendista International Music Academy v Lichtenštejnsku do třídy prof. M. Chernyavské. V současnosti je členem Akademie komorní hudby. V roce 2020 účinkoval na festivalu Dvořákova Praha, kde se podílel na provedení kompletního klavírního díla Antonína Dvořáka v rámci klavírního maratonu.  Již během studií získal řadu významných ocenění v klavírních soutěžích – Virtuosi per musica di pianoforte, Broumovská klávesa, Soutěžní přehlídka konzervatoří a hudebních gymnázií.

 

V letech 2011, 2013 a 2015 se stal laureátem Mladého klavíru pražské konzervatoře. V roce 2019 zvítězil v soutěži Nadace Bohuslava Martinů.  V letošním roce se stal laureátem mezinárodní soutěže Pražské jaro, kde získal 2. cenu a zvláštní cenu Nadace Gideona Kleina pro nejlepšího českého účastníka.

bottom of page