top of page

Pavla Tesařová

Tesařová.jpeg

Pavla začala hrát v sedmi letech pod vedením profesorky H. Metelkové. Je studentkou Pražské konzervatoře ve třídě profesora P. Kudeláska. Získala mnoho prvních cen na tuzemských i mezinárodních soutěžích: např. Kocianova houslová soutěž, Talents for Europe, Soutěž mistra J. Muziky, Prague Junior Note, Nové evropské talenty, Mezinárodní soutěž Dr. J. Micky, Concertino Praga, Orpheus, Pro Bohemia, Pula Croatien, 2. Prize 27th Musical Competition of Societa ’Umanitaria in Milan.

 

V roce 2020 zvítězila v  soutěžích v Paříži – France Music Competition – a v New Yorku – Manhattan Music Competition. Vystupovala sólově s orchestry: Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Pražský symfonický orchestr FOK, Filharmonie Zielona Gora, Jihočeská filharmonie, Pražská filharmonie PKF, Západočeský symfonický orchestr, Europera, Plzeňská filharmonie,  Česká komorní filharmonie Pardubice, Orchestr Jihočeského divadla, Dvořákův komorní orchestr, Virtuosi di Praga a mnoho dalších. 

 

V devíti letech hrála s legendárním houslistou J. Sukem a orchestrem PKF ve Španělském sále Pražského hradu, v 11 letech v živém televizním vysílání festivalu Zlatá Praha s mistrem V. Hudečkem. Ve věku 12 let vystoupila sólově s houslovým koncertem M. Brucha v televizním vysílání v katedrále sv. Víta. Pavla má duo s akordeonistkou Markétou Laštovičkovou a se sestrou hobojistkou Bohdanou Tesařovou.

 

Od letošního roku je též první houslistkou nově založeného Ševčíkova kvarteta. Byl o ní natočen televizní dokument do pořadu Terra musica. Natáčela pro ČT i TV Noe. Byla též hostem v programu Telefonotéka pro Český rozhlas, v přímém přenosu pro Radio Filarmonia (Peru), natáčela v Itálii a Francii.

bottom of page