top of page

Shion Ota

Shion-Ota-Web.jpg

Shion Ota (2000) klavír

Narodila se v Ósace. Absolvovala Tokijskou vysokou hudební školu. V současné době studuje na Nagoya University of Arts (Y. Yokoyama) a Universität der Künste Berlin (B. Lehmann). Od roku 2013 získává ocenění v různých soutěžích, například 1. cenu Student Music Concours of Japan. V témže roce se umístila na 5. místě a získala cenu pro nejslibnějšího umělce na Mezinárodní klavírní akademii v Hamamatsu. 

Od roku 2007 získala během 10 let ceny v klavírní soutěži PTNA a ve svých 16 letech obdržela Stříbrnou cenu a Cenu publika. Mimo Japonsko získala v roce 2018 2. cenu na Mezinárodní klavírní soutěži na Maltě, v roce 2020 1. cenu na Mezinárodní soutěži Gloria Artis a v roce 2021 6. cenu Noela Mewtona-Wooda na Mezinárodní klavírní soutěži v Sydney. V roce 2022 získala 3. cenu na Mezinárodní hudební soutěži v Sendai v Japonsku.

Vystupovala na různých koncertech pořádaných ve Francii, Spojených státech amerických, Thajsku, Vietnamu a v mnoha částech Japonska.  Je držitelkou stipendia Yamaha Foundation, stipendia Aoyama Music Foundation, stipendia Rohm Music Foundation a stipendia Meiji Yasuda Cultural Foundation. Vystupovala také společně s Osackým filharmonickým orchestrem, Kansai Philharmonic Orchestra, Osackým symfonickým orchestrem, Tokijským symfonickým orchestrem, Japonským filharmonickým orchestrem, Arménským státním symfonickým orchestrem a dalšími.

 

Vydala online hudební stream "SHION OTA - My select Vol.1" od Warner Music Japan.  Nadace Chanel ji vybrala jako umělkyni CHANEL Pygmalion Days a v roce 2018 vystoupila na šesti recitálech v CHANEL NEXUS HALL. 

bottom of page