top of page

Yuya Okamoto

art_det_image_231.jpg

© Shigeto Imura

První lekci hry na violoncello dostal v šesti letech. V letech 2010– 2013 navštěvoval střední hudební školu při Hudební fakultě Tokijské univerzity umění a studoval pod vedením profesora N. Yamazakiho. V letech 2013 až 2019 studoval u prof. Wen-Sinn Yanga a prof. J. Steckela na Vysoké škole hudby a múzických umění v Mnichově. Nyní studuje komorní hudbu u prof. A. Chumachenka a H. Schlichtiga na téže univerzitě.

 

Od roku 2013 je stipendistou Ezoe Memorial Recruit Foundation. V roce 2011 získal první cenu na 80. ročníku Japonské hudební soutěže.V roce 2015 získal také čestné uznání na Mezinárodní violoncellové soutěži Witolda Lutoslawského ve Varšavě. V roce 2017 získal druhou cenu (cena Eugèna Ysaÿe) na Mezinárodní hudební soutěži královny Alžběty v Belgii 2017.

Jako sólista vystupoval mimo jiné s těmito orchestry: Bruselská filharmonie, Antverpský symfonický orchestr, Královský komorní orchestr Valonska, Symfonický orchestr Yomiuri Nippon, Tokijská filharmonie, Tokijský metropolitní symfonický orchestr.Na komorních koncertech vystupoval s umělci jako Vadim Repin, Arabella Steinbacher, Svetlin Roussev, Philippe Graffin, Nobuko Imai, Jean-Guihen Queyras, Alexander Kniazev, Michie Koyama a Robert Kulek. Od roku 2019 hrál s Krystianem Zimermanem na koncertním turné (klavírní kvarteto) v Itálii, Japonsku, ve Švýcarsku a Monaku. 

bottom of page